Jump to Main Content
USA flagAn Official Website of the United States Government
null

SBA Leadership

Learn about SBA leaders and their commitment to help Americans start and grow businesses.

Regardless of where our staff is located, their commitment is universal—to help Americans start, build and grow businesses. In carrying out SBA’s mission each day, we work collectively to advocate for small businesses, empower the spirit of entrepreneurship within every community, and deliver the results necessary to help America’s small businesses succeed. Meet just a few of our leaders in this section.

HEADQUARTERS OFFICES
Name Titlesort descending Office
Jack Bienko Acting Associate Administrator Office of Entrepreneurship Education
Barb Carson Acting Associate Administrator Office of Veterans Business Development
Claudia Rodgers Acting Chief Counsel for Advocacy Office of Advocacy
Erin Andrew Assistant Administrator Office of Women's Business Ownership
Christopher L. James Assistant Administrator Office of Intergovernmental Affairs
Delorice Price Ford Assistant Administrator Office of Hearings & Appeals
Ann Marie Mehlum Associate Administator Office of Capital Access
James Rivera Associate Administrator Office of Disaster Assistance
Robert S. Hill Associate Administrator Office of Field Operations
Eileen Sánchez Associate Administrator Office of International Trade
John Shoraka Associate Administrator Office of Government Contracting & Business Development
Jackquline Robinson-Burnette Associate Administrator Office of Business Development
Tameka Montgomery Associate Administrator Office of Entrepreneurial Development
Javier Saade Associate Administrator Office of Investment and Innovation
Thaddeus Inge Associate Administrator Office of Congressional & Legislative Affairs
Tami Perriello Chief Financial Officer Office of the Chief Financial Officer
Bridget Bean Chief Human Capital Officer and Deputy Chief Operating Officer Office of Chief Operating Officer
Nicolas Maduros Chief of Staff Office of the Administrator
Matthew Varilek Chief Operating Officer Office of Chief Operating Officer
Douglas J. Kramer Deputy Administrator Office of the Administrator
Iris Argueta Deputy Assistant Administrator Office of Communications & Public Liaison
Mina Wales Deputy Assistant Administrator Office of Communications & Public Liaison
Eugene Cornelius, Jr. Deputy Associate Administrator Office of Field Operations
Joseph Loddo Deputy Associate Administrator Office of Disaster Assistance
Lori Gillen Deputy Associate Administrator Office of Entrepreneurial Development
John Miller Deputy Associate Administrator Office of Capital Access
Tim Gribben Deputy Chief Financial Officer Office of the Chief Financial Officer
C. Natalie Lui Duncan Deputy Chief Human Capital Officer Office of Chief Operating Officer
Keith Bluestein Deputy Chief Information Officer Office of Chief Operating Officer
Donna Butler Deputy Chief Operating Officer/Chief Administrative Officer Office of Chief Operating Officer
Nina Levine Deputy General Counsel Office of General Counsel
Henry C. Pitney Deputy General Counsel Office of General Counsel
Yolanda Swift Deputy Ombudsman Office of the National Ombudsman
Melvin F. Williams, Jr. General Counsel Office of General Counsel
Peggy E. Gustafson Inspector General Office of Inspector General
Maria Contreras-Sweet SBA Administrator Office of the Administrator
Isabella Guzman Senior Advisor to the Administrator Office of the Administrator
REGIONAL OFFICES
Name Titlesort descending Office
Latrice Thomas Administrative Resource Coordinator Region V
Virginia Geary Administrative Resource Coordinator Region VI
Brenda L. Jones Regional Administrative Resource Region III
Yolanda Garcia Olivarez Regional Administrator Region VI
Cassius Butts Regional Administrator Region IV
Patricia Brown-Dixon Regional Administrator Region VII
Calvin W. Goings Regional Administrator Region X
Natalia Olson-Urtecho Regional Administrator Region III
Seth A. Goodall Regional Administrator Region I
Donna J. Davis Regional Administrator Region IX
Marianne O'Brien Markowitz Regional Administrator Region V
Kellie LeDet Regional Administrator Region II
Stan Nakano Regional Administrator (acting) Region VIII
Becky Greenwald Regional Advocate Region VII
Rita Chappelle Regional Communications Director Region II
Darla Booker Regional Communications Director Region VI
June Teasley Regional Communications Director Region VII
Christopher J. Hatch Regional Communications Director Region III
Joan Trudell Regional Communications Director Region I
Connie Marshall Regional Communications Director Region X
LOCAL OFFICES
Name Titlesort descending Office
Vacant Acting District Director Missouri (Kansas City)
Jeffery Campbell Assistant District Director 8(a) Business Development Florida (South)
Althea Harris Assistant District Director for Marketing and Oureach Area 1 (Miami) Florida (South)
Miguel Gonzalez Assistant District Director Lending Relations Florida (South)
Vincent LoPresti Assistant District Director Marketing and Outreach Area 2 (Ft. Pierce) Florida (South)
Robert Chavarria Assistant District Director Marketing and Outreach Area 3 (Tampa) Florida (South)
Malcolm Richards Branch Manager New York (Buffalo)
Glenn Clevenger Branch Manager Ohio (Columbus)
Kenneth Lujan Branch Manager Hawaii
Michael T. Kane Deputy Director Pennsylvania (Philadelphia)
María de los Ángeles de Jesús Deputy District Director Puerto Rico
Dawn Golik Deputy District Director California (Fresno)
Jonel Hein Deputy District Director Florida (South)
Anne Hunt Deputy District Director Massachusetts
John L. Banks Deputy District Director Delaware
Gary Reed Deputy District Director Mississippi
Raymond W. Hembree Deputy District Director Alabama
Michael P. Arriola Deputy District Director North Carolina
Shannon Madsen Deputy District Director Idaho (Boise)
Julie Clowes Deputy District Director District of Columbia (Washington D.C.)
Shivani Dubey Deputy District Director Arizona
Frances A. Padilla Deputy District Director Colorado
Reynald R. Lops Deputy District Director Texas (Lubbock)
Tong Qin Deputy District Director & Director for Asian American and Pacific Islander Outreach California (San Francisco)
Anthony Ruiz District Director Texas (San Antonio)
Wayne Bell District Director Kansas (Wichita)
Marilyn Geroux District Director Maine
Michael Ricks District Director Louisiana
Jayne Armstrong District Director Iowa (Des Moines)
Antonio (Tony) Leta District Director Pennsylvania (Philadelphia)
Stephen D. Umberger District Director Maryland (Baltimore)
Nancy Libersky District Director Minnesota
Dennis S. Melton District Director Missouri (St. Louis)
Gilbert B. Goldberg District Director Ohio (Cleveland)
Janita R. Stewart District Director Mississippi
Wayne Gardella District Director Montana
Greta Johansson District Director New Hampshire
Lynn Douthett District Director North Carolina
Yvette T. Collazo District Director Puerto Rico
Leon J. Milobar District Director Nebraska
Alfred Titone District Director New Jersey
Robert S. Steiner District Director Illinois
John C. Woosley District Director New Mexico
John F. Fleming District Director Delaware
Franklin J. Sciortino District Director New York (Buffalo)
Martin D. Golden District Director Ohio (Columbus)
Mark S. Hayward District Director Rhode Island
Carlos G. Mendoza District Director California (Fresno)
Camron Doss District Director Oregon (Portland)
Elliott O. Cooper District Director South Carolina
Victor Parker District Director California (Los Angeles)
Michael J. Gallagher District Director North Dakota
John L. Brown II District Director South Dakota
Terri L. Denison District Director Georgia
Edward Cadena District Director Colorado
Walter N. Perry, III District Director Tennessee
Sam Dickey District Director Alaska
Angela R. Burton District Director Texas (Lower Rio Grande Valley)
Herbert Austin District Director Texas (Dallas / Fort Worth)
Tom Todt District Director Alabama
Robert H. Nelson District Director Massachusetts
Phillip C. Silva District Director Texas (El Paso)
Antonio Doss District Director District of Columbia (Washington D.C.)
Stan Nakano District Director Utah
Linda R. Nelson District Director Arkansas
Darcy Carter District Director Vermont
Robert J. Blaney District Director Arizona
Nancy Porzio District Director Washington (Seattle)
Joe McClure District Director California (Sacramento)
Robert Holguin District Director Nevada
Eric Ness District Director Wisconsin
Ruben R. Garcia District Director California (San Diego)
Kelly Hunt District Director Pennsylvania (Pittsburgh)
Amy Lea District Director Wyoming
Mark Quinn District Director California (San Francisco)
Jane A. Sawyer District Director Hawaii
J. Adalberto Quijada District Director California (Santa Ana)
Beth Goldberg District Director New York
Calvin O. Davis District Director Texas (Lubbock)
Bernard M. Sweeney District Director Connecticut
Wilfredo J. Gonzalez District Director Florida (North)
Carl B. Knoblock District Director Virginia (Richmond)
Gerald L. Moore District Director Michigan
Francisco A. Marrero District Director Florida (South)
Bernard J. Paprocki District Director New York (Syracuse)
Karen Friel District Director West Virginia
Ralph Ross District Director Kentucky
Rodney Grzadzieleski District Director Idaho (Boise)
Tim Jeffcoat District Director Texas (Houston)
Stacey Poynter District Director Indiana
Man-Li Lin Supervisory Economic Development Specialist New York
DISASTER OFFICES
Name Titlesort descending Office
Roger Garland Center Director Disaster Assistance Processing & Disbursement Center (PDC)
Joyce Britt Jackson Center Director El Paso Disaster Loan Servicing Center
Modupe A. Oguntolu Deputy Center Director El Paso Disaster Loan Servicing Center
Jeffrey Browning Deputy Director Birmingham Loan Servicing Center
Colleen M. Hiam Director Disaster Assistance Customer Service Center
Frank Skaggs Director Disaster Field Operations Center – East (FOCE)
Tanya N. Garfield Director Disaster Field Operations Center – West (FOCW)
Sonya Hubbard Director Birmingham Loan Servicing Center